reklamareklamareklamareklamareklamareklama


reklama

reklamareklamareklamareklamareklamareklama


reklama

Blog: zprávy, důležitá sdělení a anketyAnketa

Myslíte si, že je správné, aby mohlo jednu kategorii hodnotit více porotců z jednoho klubu?

(anketa k analýze výsledků MČR STT 2020 )

Ano, proč ne.
0
Spíš ne, ale asi není jiná možnost.
0
Rozhodně ne.
4
Je mi to jedno.
1

Přihlásit


profilový obrázek
Analýza výsledků MČR STT 2020
Vložil(a): admin   01.03.2020   19:30
Máme za sebou v řadě druhé letošní mistrovství ČR v tanečním sportu, tentokrát standardní. Podobně jako po latině nabízím analýzu výsledků v kategorii dospělí podle porotců, tentokrát doplněnou o pár úvah.

Zda zveřejňovat, nebo nezveřejňovat podobnou analýzu je pochopitelně sporné. Porotce je na soutěž pozván k tomu, aby projevil svůj názor, ať je jakýkoli. Ze souboru několika různých názorů se pak vypočítává celkový výsledek, který je konsenzem mezi porotci, jakýmsi zprůměrovaným pohledem na předvedené výkony. Pokud bychom tedy uvažovali, že se některému z porotců podaří dosáhnout 100% shody s ostatními, nelze automaticky říct, že se jedná o nejlepšího porotce. Můžeme maximálně tvrdit, že je tento porotce nejkonsenzuálnější, nebo snad „nejprůměrnější“.

Přesto si myslím, že má takový report svůj smysl. Jak v analýze MČR LAT (Analýza výsledků MČR LAT 2020 (dospělí) podle porotců), tak v této analýze jsou vidět určité trendy. Tím nejviditelnějším je fakt, že porotci nápadně často „tlačí“ páry ze svých klubů. Tipnete si, jaká shoda by vám vyšla u porotců, kteří hodnotili pár ze svého klubu v nefinálovém kole, ve kterém tento pár vypadnul? Zatímco průměrná shoda u všech porotců je spolehlivě nad 80 %, porotci hodnotící pár ze svého klubu se v posledním absolvovaném nefinálovém kole pohybují na prachbídných 54,6 %. A nemusím říkat, že – až na několik úctyhodných výjimek – je to vždy ve prospěch daného páru.

54,6 %... Možná to na první pohled nevypadá nijak hrozivě. Ale představte si, že byste takového porotce nahradili počítačovým programem, který bude náhodně generovat křížky. Jaká by byla shoda u takového primitivního AI porotce? Dlouhodobě rovných 50 %. S trochou nadsázky se můžeme ptát, jestli by nebylo finančně efektivnější generovat křížky a známky náhodně.

Samozřejmě bychom teď mohli začít debatovat, zda mají porotci porotovat své páry. Taková diskuze by byla za současného stavu utopická. Ale pojďme se podívat ještě na jiný aspekt. Na MČR STT 2020 mělo několik klubů mezi porotci v kategorii dospělí dvojnásobné zastoupení. Jedním z nich byl také MZ Dance Team (Martin Dvořák, Zuzana Šilhánová). A o postup do finále spolu svedli souboj Vít Domorád se Simonou Tejcovou (Cool Dance) a Jiří Kejzar s Barborou Koškovou (MZ Dance Team). Nakonec byli úspěšnější Jirka s Bárou, kteří dostali v semifinále 33 křížků oproti 25 křížkům pro Víta se Simonou. Vcelku jasný rozdíl... Aspoň do chvíle, než si všimnete, že zatímco Cool Dance neměl v porotě zastoupení, oba porotci z MZ Dance Teamu dali „svému“ páru po 5 křížkách a jejich konkurentům žádný. Kdybychom tedy očistili výsledek od – jak bylo ukázáno výše – nadstandardních porotců, situace by se změnila. Vít se Simonou by měli stále 25 křížků, Jirka s Bárou (jakkoli jim postup přeju a k výsledku upřímně gratuluji), jenom 23.

Myslíte si, že je správné, aby mohlo jednu kategorii hodnotit více porotců z jednoho klubu? Hlasujte v anketě.

Analýza výsledků MČR STT 2020 podle porotců (kat. dospělí)

0    ups downs          0
profilový obrázek
Ztráty a nálezy: hledám 8 milionů
Vložil(a): admin   28.02.2020   12:21
Tento týden zveřejnila výkonná rada ČSTS informace ze svého jednání z 10. 2. 2020. Projednala na něm také dlouho očekávanou auditní zprávu o hospodaření svazu za poslední roky.
Protože není zpráva zveřejněna na hlavní straně a spousta členů ČSTS, kteří na zprávu čekají, nemusí mít o jejím vydání tušení, zveřejňuji odkaz také zde:

Auditní zpráva o hospodaření ČSTS v minulých letech

Pokud by se někomu nechtělo číst zprávu celou, shrnuji stručný obsah:

V roce 2016 byla založena servisní organizace svazu Czech DanceSport Services (CDSS). Hned na začátku roku 2017 byl této organizaci přislíben svazem příspěvek na provoz ve výši 8 milionů korun, a to z rozhodnutí jediného člověka, viceprezidenta pro ekonomiku Pavla Tejce. Jednateli společnosti byly dvě osoby: Petr Barnat a František Dávidek.
Hned od roku 2017 vykazovala servisní organizace CDSS ztráty v řádech milionů korun, které byly kryty právě z příspěvku (daru) ČSTS. Zajímavé na této ztrátě je mimo jiné to, že hned po České televizi byli největšími dodavateli CDSS firmy třech již zmíněných pánů (Tejce, Dávidka a Barnata), které jí každoročně účtovaly statisíce korun. Společnost se na svou finanční ztrátu pokoušela uplatňovat značné, a přitom ničím nepodložené daňové odpočty, které však přišly finanční úřadu po čase podezřelé a po kontrole společnosti jí daně doměřil.
Výsledek hospodaření servisní organizace? Nekontrolované utracení 8 milionů korun ze svazových prostředků, dluhy věřitelům a půlmilionový dluh u finančního úřadu, kvůli němuž může společnost dost možná očekávat v nejbližší době zásah exekutora.

Tento podivný finanční podnik, který připomíná návrat do 90. let, se – ne úplně překvapivě – kryje se začátkem ohromných finančních problémů, v nichž se momentálně náš taneční svaz nachází. Členové ČSTS by měli zvážit, zda se (prostřednictvím valných hromad a svých volených zástupců) nebudou více zajímat o hospodaření svazu, které je kryto jak z jejich členských příspěvků, tak z dotací, které na každého z nich ČSTS čerpá. Také by měli sledovat, jak se ke zjištěným problémům postaví současné vedení, a ohlídat, aby – vzhledem k personální provázanosti s vedením minulým – nevznikaly snahy zamést problém pod koberec. Přece jen se jedná o značné částky, které by mohly být využity třeba na práci s mládeží nebo na podporu našich reprezentatů, která je oproti jiným zemím zcela mizivá.

0    ups downs          0
profilový obrázek
Analýza výsledků MČR LAT 2020
Vložil(a): admin   05.02.2020   11:51
Je za námi první z mistrovství republiky roku 2020. Pod následujícím odkazem najdete analýzu výsledků v kategorii dospělí podle jednotlivých porotců.

Analýza výsledků MČR LAT 2020 (dospělí) podle porotců

0    ups downs          0
Anketa

Kolikrát týdně jste na parketě?

1x – 3x
3
4x – 5x
4
6x – 7x
1

Přihlásit