reklamareklamareklamareklamareklamareklama


reklama

reklama

reklamareklamareklamareklamareklamareklama


O webu Dancefórum – proč vznikly tyto stránky?


K vytvoření tohoto webu mě přivedly dvě úvahy.

Zaprvé se mi zdálo, že vázne výměna informací o kvalitě tanečních soutěží mezi tanečníky navzájem, ale také směrem k organizátorům a funkcionářům. Možná jste také zažili skvěle zorganizovanou soutěž, třeba s živým orchestrem a galavečerem, kam se sjelo pár párů. Nebo naopak soutěž na příšerném parketě, s mizerným ozvučením a vydýchaným vzduchem, kam přijela spousta párů, protože to zkrátka měly blízko. Zkuste si schválně vzpomenout, kdy jste pořadateli soutěže naposledy řekli, co by mohlo být napříště lepší... Jistě i pořadatelé by ocenili informace o tom, na čem by ještě měli zapracovat. A naopak: dobré hodnocení akce může být pro organizátora odměnou za dobře ovedenou práci. Byl bych rád, kdyby výměna informací o soutěžích v ČSTS přispěla k tomu, že se páry nebudou přihlašovat na akce jen podle dojezdové vzdálenosti a že se bude zvyšovat úroveň soutěží.

Zadruhé podle mého názoru chybí komunitě tanečníků ČSTS jedno centrální místo, kde by mohli vkládat své fotky, odkazy a důležité vzkazy. Stránky ČSTS jsou jako oficiální komunikační kanál svazu koncipovány pochopitelně jinak. V minulosti byl výborným fórem tanečníků Majklův svět fotografa Michala Jeníčka. Zhruba od roku 2012 ale stránky začaly pomalu skomírat a tanečníci dnes trousí své fotky, inzeráty a názory – pokud vůbec – na různých místech po virtuálním světě.

Z těchto a dalších úvah se tedy na začátku roku 2020 zrodila myšlenka vytvořit platformu pro setkávání tanečníků ČSTS, jejich rodičů, ale i všech, kteří se o taneční sport v České republice prostě jen zajímají. Do začátku jsem vytvořil několik sekcí, které považuji v současné chvíli za nejužitečnější. Nebráním se však dalším návrhům. Budete-li mít nápad na užitečnou funkci nebo jiné vylepšení, budu rád, když mi napíšete (Kontakt).

I registrovaným uživatelům dávám možnost, aby na webu vystupovali anonymně. Domnívám se, že na tak tenkém ledě, jako je systém subjektivního hodnocení, je možnost anonymity nezbytností. Jediný skutečně povinný osobní údaj, jímž je e-mailová adresa, je u všech uživatelů chráněn a nikde na webu se neobjeví, pokud ho uživatel sám (např. v inzerci) nezadá.

Na druhou stranu je nutné udržet výměnu informací na kultivované úrovni. Nikdo nebude uživatelům bránit, aby tu vyjadřovali i své kritické poznámky, ale možnost anonymity nesmí být zdrojem urážlivého vyjadřování. Myslíte, že byste byli ochotni cokoli změnit, kdyby vás někdo oslovil s urážkou nebo lží? Není někdy dobře mířená otázka nad deset důkazů?

Proto doufám, že se tu budeme setkávat v konstruktivní atmosféře a hojném počtu.