reklamareklamareklamareklamareklamareklama


reklamareklamareklamareklamareklamareklama


reklamareklamareklamareklamareklamareklama


reklama

Blog: Ztráty a nálezy: hledám 8 milionů

profilový obrázek Vložil: admin
28.02.2020   12:21
na přehled bloguTento týden zveřejnila výkonná rada ČSTS informace ze svého jednání z 10. 2. 2020. Projednala na něm také dlouho očekávanou auditní zprávu o hospodaření svazu za poslední roky.
Protože není zpráva zveřejněna na hlavní straně a spousta členů ČSTS, kteří na zprávu čekají, nemusí mít o jejím vydání tušení, zveřejňuji odkaz také zde:

Auditní zpráva o hospodaření ČSTS v minulých letech

Pokud by se někomu nechtělo číst zprávu celou, shrnuji stručný obsah:

V roce 2016 byla založena servisní organizace svazu Czech DanceSport Services (CDSS). Hned na začátku roku 2017 byl této organizaci přislíben svazem příspěvek na provoz ve výši 8 milionů korun, a to z rozhodnutí jediného člověka, viceprezidenta pro ekonomiku Pavla Tejce. Jednateli společnosti byly dvě osoby: Petr Barnat a František Dávidek.
Hned od roku 2017 vykazovala servisní organizace CDSS ztráty v řádech milionů korun, které byly kryty právě z příspěvku (daru) ČSTS. Zajímavé na této ztrátě je mimo jiné to, že hned po České televizi byli největšími dodavateli CDSS firmy třech již zmíněných pánů (Tejce, Dávidka a Barnata), které jí každoročně účtovaly statisíce korun. Společnost se na svou finanční ztrátu pokoušela uplatňovat značné, a přitom ničím nepodložené daňové odpočty, které však přišly finanční úřadu po čase podezřelé a po kontrole společnosti jí daně doměřil.
Výsledek hospodaření servisní organizace? Nekontrolované utracení 8 milionů korun ze svazových prostředků, dluhy věřitelům a půlmilionový dluh u finančního úřadu, kvůli němuž může společnost dost možná očekávat v nejbližší době zásah exekutora.

Tento podivný finanční podnik, který připomíná návrat do 90. let, se – ne úplně překvapivě – kryje se začátkem ohromných finančních problémů, v nichž se momentálně náš taneční svaz nachází. Členové ČSTS by měli zvážit, zda se (prostřednictvím valných hromad a svých volených zástupců) nebudou více zajímat o hospodaření svazu, které je kryto jak z jejich členských příspěvků, tak z dotací, které na každého z nich ČSTS čerpá. Také by měli sledovat, jak se ke zjištěným problémům postaví současné vedení, a ohlídat, aby – vzhledem k personální provázanosti s vedením minulým – nevznikaly snahy zamést problém pod koberec. Přece jen se jedná o značné částky, které by mohly být využity třeba na práci s mládeží nebo na podporu našich reprezentatů, která je oproti jiným zemím zcela mizivá.


0    ups downs          0